Панорамски покрив

Стаклениот панорамски покрив со функции за поместување и навалување широко се отвара и ја зголемува отворената воздушна атмосфера.

Панорамски покрив

Предна страна

Предна страна

Ваш личен стил.

Дизајн на екстериерот со кој надградениот I30 секогаш се разликувал, сега е унапреден со широк распон на нови дизајнерски елементи. Предниот дел го нагласува модерниот став на моделот I30. Задниот дел е истакнато елегантен. И трите нови бои на екстериерот нудат нови можности да го искажете својот став.
 

 

Ваш личен стил.

Спремен да тргне било каде со стил.

Дизајн на екстериерот со кој надградениот I30 секогаш се разликувал, сега е унапреден со широк распон на нови дизајнерски елементи. Предниот дел го нагласува модерниот став на моделот I30. Задниот дел е истакнато елегантен. И трите нови бои на екстериерот нудат нови можности да го искажете својот став.

 

Спремен да тргне било каде со стил.
Изразени браник и решетка.

Изразени браник и решетка.

Неговиот широк изглед и модерен став ја потенцираат моќната појава на моделот I30.

Впечатлив нов дизајн на предните светла.

Впечатлив нов дизајн на предните светла.

Стилизираниот нов дизајн на осветлување има опционо интегрирани дневни светла во облик на буквата V, како и потесни фарови со најсовремена LED технологија.

Странично

Странично

Од прва скица до готов производ.

Прва фаза на процесот е планирање на дизајнот. Во оваа фаза предизвик е да се соочите со тренд кој нема да биде сакан само во сегашноста, туку и во иднината. Hyundai проучува локални трендови на животни навиките на потрошувачите од целиот свет како би креирал оргиначни слики и концепти.

 

Од прва скица до готов производ.
Јака карактерна линија.

Јака карактерна линија.

На јасниот профил доминира непрекината прединета карактерна линија која се протега од предните светла до комбинација на задните светла.

 

Алуминиумски фелни со дијамантски рез

Алуминиумски фелни со дијамантски рез

Задна страна

Задна страна

Совршен и однадвор и внатре.

I 30 долго е референца за бескрајна доверба. Со усовршени преден, заден дел и внатрешност, неговата последна појава сигурно ќе ја задоволи желбата на секој возач за модерен, префинет и со смел дизајн автомобил.

Совршен и однадвор и внатре.
Остар дизајн на браникот.

Остар дизајн на браникот.

Ниската линија на браникот е комплетно редизајнирана и сега е нагласенеа со истакнати двојни хромирани рамки за ексклузивен допир.

 

Задна комбинација на светла.

Задна комбинација на светла.

LED комбинацијата на задни светла има пресликан облик на буквата V од предните светла за симетричен ефект, додека заедно обезбедуваат максимална видливост и безбедност.

 

Ентериер

Ентериер

Рафиниран, елегантен и удобен.

Нов единствен став на дизајн на новот Hyundai I30 исто така се гледа и во внатрешноста. Во совршената кабина ве очекуваат детали кои привлекуваат внимание и висококвалитетни површини. Нови бои, опции за дизајн на седиштата и современа мултимедијална технологија кои ве повикуваат да се потпрете и да уживате во безбедно и удобно возење.

 

Рафиниран, елегантен и удобен.

Сјајна 7" дигитална инструмент табла

За високотехнолошки изглед изглед на кокпитот, сјајнта нова 7” табла прикажува основни информации за возењето таму каде што најдобро можете да ги видите: напред и во средина. Можете да го прилагодите приказот по своја желба: вашата брзина може да биде прикажана дигитално, како и Протокот на енергија (само 48 V), навигационите информации или активните SmartSense функции.

 

Сјајна 7
Поголем екран осетлив на допир

Поголем екран осетлив на допир

Екранот од 10.25 инчи осетлив на допир нуди лесен пристап до функциите на автомобилот, забавниот систем, навигацијата и апликациите на нашите паметни телефони.
Поместување на предниот потпирач за рака.

Поместување на предниот потпирач за рака.

Удобниот потпирач за рака може да се помести напред и назат по желба. Поклопецот на потпирачот за рака може да се подигне како би ја отвориле касетата за оставање на работи.

 

Навлаки на седишта со нови бои и материјали.

Три нови бои на ентериерот се достапни за вашиот индивидуален израз: Pewter Gray (Калај сива), Ebony Brown (Абонос кафеава) и Moss Gray (Мов зелена). Седиштата можат да бидат преслечени со платно, кожа или комбинација од двата материјали.

 

Навлаки на седишта со нови бои и материјали.

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 0.28MB Ценовник i30
PDF dokument | 12.26MB Брошура i30

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.