Надворешност

Со комбинација на извајани линии и елегантни рабови, најновата KONA Electric впечатлива од секој агол.

Предна страна

Предна страна

Преминете на електрично. Со стил.

Го привлекува вниманието со својот смел надворешен дизајн дизајн и мускулести линии, елегантни LED осветлувања и уникатни детали кои ја истакнуваат моќната SUV - ДНК на Hyundai од секој агол.

Преминете на електрично. Со стил.
Мешана светлина

Мешана светлина

Уникатниот дизајн на двојните предни светла со целосни LED светилки и дневни LED светла, создава неповторлив изглед.

Аеродинамичен дизајн

Аеродинамичен дизајн

Kona Electric е дизајнирана да изгледа добро и да се движи полесно благодарение на аеродинамичните елементи на дизајнот, како што се затворената предна маска, аеродинамично оптимизираните тркала и шасијата, како и активните насочувачи на воздухот на предниот браник, што дополнително го намалува целокупниот коефициент на влечење на воздухот за уште поголема ефикасност.

Странична страна

Странична страна

Алуминиумски фелни

Алуминиумски фелни

Убедливи и уникатни, ексклузивни 17-инчни тркала, оптимизирани за дополнителна аеродинамика, вешто комбинирајќи ја ефикасноста и стилот.

Спој на убавото и практичното

Спој на убавото и практичното

Со својата стабилна и широка зафатност, KONA Electric поседува шини кои визуелно додатно ја збогатуваалинијата на покривот, како и дополнителен капацитет на товарот до 80 кг - за да можете да го монтирате кровниот носач и да можете го понесете цел потребен товар.

Задна страна

Задна страна

Задни светла

Задни светла

Елегантната тема на аеродинамичниот дизајн може да се види и кај задниот браник во тенките LED-светла. Завиткани внатре во интегрираните индикатори за насока и задните светла кои дополнително го истакнуваат прогресивниот дизајн.

Товарен простор

Товарен простор

Електрично возило кое не прави компромис во својата пространост, KONA Electric има енормен обем на багажникот од 332 литри. Широкиот отвор на багажниот простор и малата висина на товарот го прават секое полнење на багажникот брзо и лесно. Исто така со едноставно прилагодување: можете брзо да ги преклопите задните седишта преку лесно пристапни копчиња. А со преклопени седиштата, имате простор од 1111 литри - совршен простор за викенд патување.

Внатрешност

Вниманието посветено на деталите е тоа што ја прави KONA Electric толку посебна. Искусете исклучително ниво на удобност благодарение на високо квалитетните материјали искористени со цел да ви овозможат нежен и префинет допир. 

Внатрешност
Внатрешни карактеристики

Внатрешни карактеристики

Пространост

Пространост

Наменето да одговара на она што го бара Вашиот зафатен живот - новата KONA Electric нуди многу простор и за патниците и за багажот, има багажен простор од 332 литри, како и преклопни седишта за дополнителен простор за багаж од 1111 литри, совршено организиран за секое патување.

Централна конзола

Централна конзола

Со напреден електронски менувач кој го заменува традиционалниот рачен менувач, сега има многу повеќе простор за складирање лични работи под средишната конзола. 
Ова исто така е најголемата разлика при споредба на Kona Electric со стандардното издание на Kona. 

 

Панорамски кров

Панорамски кров

Дозволете му на сонцето да блесне и уживајте во светот кој ве опкужува благодарение на опционалниот панорамски покрив.

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 0.31MB Hyundai KONA Electric ценовник
PDF dokument | 4.45MB Hyundai KONA Electric Брошура

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.