Hyundai TUCSON Фер понуда
Промотивна понуда за Hyundai TUCSON модели од лагер 

Искористете ја фер понудата на Мида Гранд Моторс за новиот Hyundai Tucson. Изберете едно од различните нивоа на висока опременост како STYLE, VISION, PREMIUM, IMPRESION или ULTIMATE во комбинација со различни видови на агрегат, турбо-бензински 1,6 литарски T-GDI со 150 КС или 180 КС; напреден 1,6 литарски CRDi дизел со 115 КС или 136 КС; или пак хибриден 1,6 T-GDI со 230 КС. Кај одредени изведби достапен ви е 6-степен рачен менувач или модерен “shift-by-wire” 7-степен DCT автоматски менувач (кај хибридната верзија следува 6-степен DCT автоматски менувач како стандард). Со оваа екслкузивна понуда следи гратис каско осигурување и четири зимски пневматици. Сите модели се поткрепени со 5+2 години гаранција со неограничен број на километри и 8 години гаранција на батеријата кај хибридните модели. Зависно од преференците, нашите продажни агенти можат да ви помогнат со обезбедување на лизинг финансирање во соработка со Eurolease Auto. Побрзајте и посетете го Hyundai салонот на Мида Гранд Моторс и испробајте го Вашиот иден Tucson.

Закажете тест возење тука.

*Понудата е ексклузивно достапна во Мида Гранд Моторс во ограничени количини

**Лизинг пресметките може да се разликуваат зависно од кредитното портфолио на клиентот


PDF dokument | 0.37MB TUCSON Бензин
PDF dokument | 0.42MB TUCSON Дизел
PDF dokument | 0.3MB TUCSON Хибрид

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.