Head Up екран

Head Up екран

Одликувајќи се со одлична видливост, новиот head-up екран Ви помага да останете безбедни со проектирање важни информации, како што се брзината, навигациските команди и предупредувањата директно на шофершајбната.

 

Безжичен полнач за паметни телефони

Безжичен полнач за паметни телефони

Се наоѓа во централната конзола, безжичниот тапе за полнење ви овозможува лесно да наполните компатибилен паметен телефон без употреба на кабли.

 
Интегриран мемориски систем

Интегриран мемориски систем

За максимална удобност, IMS меморира до 2 најповолни места за седење, надворешни ретровизори и засилувачи; HUD поставување вредности, со цел веднаш да ги поставите параметрите на возачите со едно притиснување на копче.

 

Склопување со еден допир

Склопување со еден допир

Функцијата склопување со еден допир Ви овозможува лесно да го преклопите седиштето од вториот ред со притискање на копче.

 

Walk-in рачка

Walk-in рачка

Лесно качете се во автомобилот со зафаќање на задната седиште Walk-in рачка која се наоѓа во внатрешноста на автомобилот.

 

Smart систем за задна врата

Smart систем за задна врата

Полесно ставајте багаж со користење на паметниот систем за задна врата, кој автоматски го отвора багажникот за само 3 секунди кога стои во близина на периметарот со паметниот клуч.

 
Infinity™ звучник

Infinity™ звучник

"Системот за премиум звук од Infinity ™ обезбедува спектакуларни перформанси на звукот, за да можете да уживате во вашата омилена песна со Вашето семејство.
Оваа функција може да се разликува на одредени пазари.

 

Мануелна странична завеса за задната врата

Мануелна странична завеса за задната врата

За оние кои сакаат повеќе од само затемнети прозорци, рачните задни страни Ви даваат дополнителен слој на приватност и заштита од сонцето.

 

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 0.56MB Ценовник Santa Fe
PDF dokument | 48.32MB Каталог Santa Fe

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.