Совршениот семеен автомобил.

Семејните автомобили не мора да бидат здодевни.

Широката каскадна хромирана маска и 19-инчните алуминиумски фелни го изразуваат смелиот и уникатен дизајн на SUV.

Композитните светла на автомобилот му даваат high-tech привлечност, подготвен за семејни авантури.

 

Внатрешен дизајн

Внатрешен дизајн

Широка каскадна предна маска и предни светла со посебни дневни светла.

High-tech изглед

High-tech изглед

Предна маска

LED Предни светла

LED дневни светла (DRL)

Страничен изглед

Страничен изглед

Издолжена истакната линија и робусен дизајн на лакот на тркалата.

Динамична силуета

Динамична силуета
Украсна лајсна

Украсна лајсна

Надворешни рачки

Надворешни рачки

Трепкачи во надворешни ретрoвизори

Трепкачи во надворешни ретрoвизори

Панорамски сончев кров

Панорамски сончев кров

17" Алуминиумски тркала

18" Алуминиумски тркала

19" Алуминиумски тркала

19" Темни алуминиумски тркала

Заден изглед

Заден изглед

3D LED светла и истакната хоризонтална линија.

Храбри пропорции

Храбри пропорции
LED задни светла

LED задни светла

Заден спојлер

Заден спојлер

Kомплетна удобност.

Пространата внатрешност со поголем предел за нозете и изобилството на ширина во багажниот простор Ви нудат комплетна удобност за поубави моменти со Вашето семејство.

Kомплетна удобност.

Ентериер

Почуствувајте ја внатрешната атмосфера на следната генерација SUV на Hyundai.
Контролната табла изгледа широко и отворено и нуди максимална прегледност со “лебдечката” аудио и видео навигација.

Пространиот внатрешен простор е уреден и со рафинирани и удобни седишта.

Ентериер

Седишта и багажен простор

Без разлика на големината на Вашето семејство, или дали сте расположени за пикник, голф или кампување, Santa Fe за 7 патници нуди целосна флексибилност со достапноста на систем за повеќе седишта.
Постојат повеќе конфигурации за да ги задоволат Вашите потреби. Со склопени седишта во вториот и третиот ред, има доволно простор да го пополните со квалитетен живот.

 

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 0.56MB Ценовник Santa Fe
PDF dokument | 48.32MB Каталог Santa Fe

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.