Екстериер

Навистина добро изгледа

Екстериер

Предни светла

Систем за контрола на долгите светла детектира возила кои доаѓаат во пресрет и возила кои се наоѓаат во истата лента пред вас при што се префрлаат од долги во кратки светла.

Дневни светла

За поголема видливост во текот на денот, i10 има вградени дневни светла. SE и SE Connect моделите имаат халогенски сијалички, додека Premium моделите нудат повеќе опции за светла и поефикасни LED svetla.

Решетка

Динамичната предна решетка ги привлекува погледите бидејќи претставува централна точка на предниот дел i10.

Stvarno dobro izgleda

Stvarno dobro izgleda

Двобоен кров

Кај Premium моделот во понуда е кров во две бои кој создава впечатлив контраст со основната боја на автомобилот. Достапни се нијанси на црна или црвена, во зависност од бојата која сте ја избрале за каросеријата.

C-столб

Малите работи се оние што не прават големи. Една од тие работи е дискретниот лого знак i0 на C столобот.

Стакло за приватност

Стакло за приватност

Сите задни прозори кај i10 Premium моделот се опремени со стакло за приватност.

Простор и стил

Внатрешноста на елегантната кабина е опремена со нов дезен, материјали и најнова мултимедијална технологија, ќе ве пречека вас со својот едноставен и модерен изглед. Вниманието го привлекува новиот 3D шаблон кај Premium моделот, кој му дава спортски изглед.

 

Внатрешноста на елегантната кабина е опремена со нов дезен, материјали и најнова мултимедијална технологија, ќе ве пречека вас со својот едноставен и модерен изглед. Вниманието го привлекува новиот 3D шаблон кај Premium моделот, кој му дава спортски изглед.

Простор и стил

Загреван Волан

Загрејте се кога надвор е ладно со загреваниот волан, достапен кај Premium моделот.

Инструмент табла

Прегледната инструмент табла ги има сите вообичаени функции, но на неа се наоѓаат и корисни информации како што се километража со преостанато гориво и траење на возење.

Удобност

Иако е необично за оваа категорија, i10 има 5, а не 4 седишта. Тоа значи дека 5 возрасни патници може удобно и безбедно да се возат во овој автомобил. Кај Premium моделот предните седишта се загревани. Прикажани се Premium модели, дизајнот на внатрешните седишта може да се разликува.

Audio Visual

Модел i10 доаѓа со два централни екрани. SE моделите имаат екран од 3.8”, додека SE Connect и Premium нудат екран осетлив на допир со 8” со можност за поврзување на паметниот телефон. Одберете Tech Pack како би имале навигација и Bluelink.

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 0.41MB Ценовник i10
PDF dokument | 3.69MB Брошура i10

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.