Ефикасен погон за град и село

Колку е забавен за возење, i10 е толку и спретен-идеален за градски метеж или возење на автопат

1.0 Литарски

1.0 Литарски

Бензински мотор

Бензински мотор од 1.0 литри овозможува максимални 67КС при 5500 rpm и максимален вртежен момент од 120 Nm при 4000 rpm.

 

1.2 Литарски

1.2 Литарски

Бензински мотор

Бензински мотор од 1.2 литри овозможува максимални 87 КС при 6000 rpm и максимален обртен момент од 120 Nm при 4000 rpm.

5-степен рачен менувач

Лесното менување кај рачниот 5-степен менувач е дизајнирано за брзо и прецизно менување на брзини.

Автоматски рачен менувач (AMT)

Автоматско менување на 5-степенскиот менувач нуди ефикасност од стандарден автоматски менувач, поради неговата намалена тежина и намаленото триење.

Електронска контрола на стабилност (ESC)

Електронска контрола на стабилност (ESC)

Бидете без грижи за системот на контрола на електронска стабилност (ESC) во стандардната понуда. Тој ќе препознае кога ви е потребен одмор, па со нагли потези и остри вртења ќе ве одржува стабилни.

ISOFIX

ISOFIX

За дополнителна стабилност и практичност, предните седишта кај новиот i10 имаат ISOfix држач за детско седиште.

Е-повик

Е-повик

Во стандардниот пакет i10 поседува функција за е-повици, која автоматски се јавува на итна помош доколку сте имале незгода или се активирале воздушните перничиња. Исто така, во текот на сите 365 дена во годината, 24/7 можете да повиката итна помош со притискање на SOS тастерот.

Контрола на брзината

Контрола на брзината

Пригодните контроли на воланот овозможуваат безбедно и лесно контролирање на системот. Лимитерот на брзина ви овозможува да поставите максимална брзина.
5 + 2 години гаранција, Hyundai помош на пат, 5 + 2 годишна контрола на возилата
Интелигентен систем за безбедност
Екран осетлив на допир за навигација и услуги во реално време

 

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 0.41MB Ценовник i10
PDF dokument | 3.69MB Брошура i10

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.