Елеганција

Елеганција

Неверојатни дизајн акценти се интегрирани во мазни извајани површини на каросеријата.

 

Аеродинамичен

Аеродинамичен

Со коефициентот на влечење (Cd) од само 0,24, IONIQ не само што изгледа привлечно, туку и овозможува полесно возење.

 

Динамичен и забавен за возење

Динамичен и забавен за возење

Одличниот 6-степен менувач со двојна спојка (DCT) овозможува побрзо и попрецизно менување на брзините.

 

Ефикасен хибриден систем

Ефикасен хибриден систем

Совршено совпаѓачка комбинација на ефикасен бензински мотор, електричен мотор и литиум-јонска полимерна батерија не само што го прават возењето одржливо и економски, туку и забавно.

 

Елегантен дизајн

Елегантен дизајн

Впечатливата силуета создава динамичен впечаток.

 

Силна шасија

Силна шасија

Висококвалитетниот челик и лесниот алуминиум го прават IONIQ силен, стабилен и агилен.

 

Cenovnik, tehničke karateristike, brošura

Dokument Naziv Link
PDF dokument | 0.52MB Ценовник Ioniq-hibrid

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.