Впечатлив и смел.

Впечатлив и смел.

Агресивниот преден браник со големи отвори за воздух и каскадната предна маска претставуваат јасна слика за изведбата, со ексклузивни 19” тркала моделирани со логото N и високо квалитетни
сопирачки со црвени N-стегачи на дисковите.

Спортска елеганција.

Спортска елеганција.

Аеродинамичниот заден спојлер со триаголно стоп-светло во комбинација со агресивниот заден браник и двојниот спортски придушувач на издувни гасови прават моќна изведба.

Кабина со вистински перформанси

Кабина со вистински перформанси

Кабината на i30 N е создадена за контрола и комфор.
Ергономијата е комплетно фокусирана на возачот, поврзувајќи го
го возачот со возилото во секоја точка.

Спортските седишта нудат одлична поддршка во секоја ситуација.

 
 
N-Диференцијал

N-Диференцијал

N-Диференцијал за сечење на свиоциОвој диференцијал со електронска контрола на пролизгување, ја подобрува стабилноста, изразувајќи максимална моќност на патот додека ја зголемува максималната брзина во свиоците и забавата во возењето.

 

N-Тракција и и контрола на стабилност

N-Тракција и и контрола на стабилност

Сопствено развиена, N-тракцијата и контролата на стабилноста се како добар копилот, помагајќи кога е потребно, а инаку секогаш тивки, никогаш нема да ја вознемири Вашата забава, дури ќе направи да одите побрзо. Доколку сакате, може да биде комплетно исклучена за максимално чувство како на тркачка патека.

 

Помош за избегнување удар од напред

Помош за избегнување удар од напред

Работи во три стадиуми со користење на камера-сензори. Возачот добива звучно и визуелно предупредување. Во вториот стадиум, ги контролира сопирачките соодветно со опасноста од удар, а во третиот стадиум користи максимална сила на сопирање за да избегне удар или да ја минимализира штетата доколку ударот е неизбежен.

 

Систем за навигација

Систем за навигација

I30 N нуди првокласна конекција, вклучувајки 3D-навигација, медиа опрема, Android Auto™, Apple Carplay™ и безжично полнење на телефон. 
Apple CarPlay™ е регистрирана марка на Apple Inc.
Android Auto™ е регистрирана марка на Google Inc.

 

 

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.