Екстериер

Уникатниот, спортски и квалитетен дизајн наелементите на i30 N, споен со елегантниот, безвременски дизајн на низата i30.

Внатрешен дизајн

Внатрешен дизајн

Подобрен спортски изглед со ексклузивна предна маска

Одржува спортски изглед

Агресивен изглед преку црна рамка на предните фарови.

Одржува спортски изглед
Напредно LED-осветлување

Напредно LED-осветлување

Изгледај одлично и гледај подобро. I30N е опремен со целосни LED предни светла за беспрекорна видливост и одличен изглед.

LED дневни светла

LED дневни светла

Хоризонталните LED дневни светла се поставени на врвот на отворите за свеж воздух на двете страни на предниот браник на возилото, кои ја подобруваат аеродинамиката и ладењето на сопирачките.

Ексклузивна предна маска и извајан браник

Ексклузивна предна маска и извајан браник

Единствена верзија на нашата каскадна предна маска со препознатливиот N над агресивниот преден браник со големи отвори за воздух и карактеристична црвена линија.

Страничен изглед

Страничен изглед

Различен од основниот модел со апликација на N страничен печат на ексклузивните тркала.

Спортско наследство

Посебните странични прагови го зголемуваат спортскиот карактер на спуштената каросерија.

Спортско наследство
Панорамски кров

Панорамски кров

Пропуштете ја светлината на сонцето и почувствувајте го ветерот во Вашата коса. Панорамскиот кров се протега преку предните и задните седишта, за свеж воздух и одлична светлина.

Странични детали

Странични детали

Вклучуваат сјајни, црни надворешни ретровизори и црни странични прагови за елегантен контраст.

Ексклузивни N-тркала

Ексклузивни N-тркала

I30 N е опремен со зголемени сводови на тркалата и избор помеѓу 18” фелни или 19” фелни, разубавени со N-лого..

Заден изглед

Заден изглед

Спортски заден браник во хармонизација со предниот браник

Формата ја следи функцијата

Спојлерот за задните крила создава сила и одличен аеробаланс.

Формата ја следи функцијата
Заден спојлер

Заден спојлер

Сјајниот црн заден спојлер со вградената светлосна триаголна сопирачка му помага на автомобилот да го намали подигнувањето.

Задни комбинирани светла

Задни комбинирани светла

Комбинираните LED задни светла се во совршена хармонија со извајаниот страничен карактер, истакнувајќи го карактеристичниот изглед во задниот дел.

Задни рефлектори и светла за магла

Задни рефлектори и светла за магла

Подигната локација на задните рефлектори и светла за магла придонесува за целокупниот впечаток на ширина и стабилност.

Спортски заден браник

Спортски заден браник

Агресивно извајаниот заден браник, исто така, има потенцирана тркачка црвена линија помеѓу хромираниот двојно издувен издувен вентил.

Ентериер

Кабината на i30 N е создадена зо контрола и комфор. Ергономијата е целосно насочена кон возачот, што го поврзува возачот со автомобилот при секоја точка на допир.

Ентериер
Внатрешен дизајн

Внатрешен дизајн

Висококвалитетните внатрешни материјали и црн метал го истакнуваат елегантниот спортски карактер на i30 N и неговите корени од тркачките спортови.

 

Лебдечки 8

Лебдечки 8" екран на допир

Идеално поставен за лесен пристап, екранот на допир во висока дефиниција изгледа скоро како да лебди над шалт-таблата. Дизајнот овозможува мултимедијалните информации да бидат прикажани повисоко и поблиску до Вашиот поглед. Уживајте во брз пристап до мултимедијални информации, Apple CarPlay™ и Android Auto™.

Apple CarPlay™ е регистрирана марка на Apple Inc.

Android Auto™ е регистрирана марка на Google Inc.

Управувач

Управувач

Вклучува ексклузивни сини шевови и лого N. Со N-управувачот сите ставки за изведбата на Вашето возење Ви се на дофат. Со едно копче, одберете го Вашиот стил на возење или активирајте rev-matching за повеќе забава.

N инструмент-табла

N инструмент-табла

N инструмент-таблата е создадена за страстни возачи. Опремен со систем заподдршка при спортско возење, црвената зона на променливиот LED-бројач на вртежни моменти се менува соодветно на стилот на возење, а се менува и температурата на маслото во моторот. На инструмент-таблата имате преглед за температурата на масло во моторот, вртежниот момент и турбозајакнувачот.

Стил и поддршка

Стил и поддршка

Добредојдовте на сосема ново ниво на удобност во седењето. Вклучувајќи го логото N и контрастни сини шевови, единствените висококвалитетно дизајнирани N спортски седишта Ви дозволуваат контрола и удобност, со лумбална поддршка и проширени седишни перничиња. Одберете помеѓу антилоп и кожена комбинација или штоф.

Автоматски клима-уред

Автоматски клима-уред

Двозонскиотавтоматски клима-уред овозможува возачот и совозачот инвидуално да постават различна температура.

Моќен менувач

Моќен менувач

Топчестиот менувач, исто така има сина линија и логоN. Со 6-брзинска мануелна трансмисија, тој е одличен за возачи полни со ентузијазам, кои уживаат да возат со остар менувач и цврста спојка.

Наслон за раце

Наслон за раце

Уживајте во удобноста. Наслонот за раце содржи и практичен простор за складирање.

N-праг на врата

N-праг на врата

Создаден во Namyang, испробан на Nürburgring, логото N изразува чиста изведба.

hyundai-mk.mk користи колачиња и ја почитува Вашата приватност! Колачињата ги корисстиме за различни цели како што се функционалност на веб страната, за подобро искуство, интеграција со социјалните мрежи. Продолжувајќи ја вашата посета на веб страната, се согласувате да ги користиме колачињата, но не и личните податоци.